"Enter"a basıp içeriğe geçin

Rüyada Yılanın Kafasını Kesmek

Rüyada yılanın kafasını kesmek, rüya sahibinin düşmanı karşısında galip olacağını anlatmaktadır. Yılanın kafasını kesmek, mücadele edilen sorunlardan en sonunda kurtulmaya işarettir. Ayrıca rüya, kıskanç ve kötü niyetli arkadaşlarla araya mesafe koymaya yorulmaktadır. Yılan, genel olarak sinsi bir düşmanı işaret etse de bazen kişinin korkularını ifade etmektedir.

Rüyada yılanın kafasını kesmek, kişinin uzun süredir cesaret edemediği bir şeyi yapabileceğini anlatmaktadır. Yılan ile mücadele ettiğini ve neticede kafasını kopardığını görmek, zarar vermek isteyen sinsi bir kişiyi etkisiz hale getirmeye yorumlanmaktadır.

Rüyada Yılanın Kafasını Kesmek ve Öldürmek

Rüyada tehlikeli hayvanlarla mücadele etmek, gerçekte dikkat edilmesi gereken tehlikeleri işaret etmektedir. Rüyada yılanın kafasını kesmek böylece onun öldüğünü görmek, güçlü bir rekabet ortamında kendini ispatlamaya yorulmaktadır. İş hayatı dışında sosyal çevre için yorumlandığında ise rüya; dedikoducu, kıskanç insanların amaçlarına erişemeyeceğini ifade etmektedir. Yılan tehlikeli bir hayvan olması sebebiyle rüyada görüldüğünde de kötü anlamlara gelmektedir. Ancak etkisiz hale getirilen bir yılan, zararsız düşman olarak tabir edilmektedir.

Rüyada Yılanın Kafasını Kesmek

Rüyada Yılanın Kafasını Kesmek ve Ölmediğini Görmek

Rüyada zehirli bir yılanla mücadele etmek ve kafası kesilse de onun ölmediğini görmek, kişinin zor bir dönem geçirdiğini anlatmaktadır. Rüyada yılanın kafasını kesmek ancak yine de onun ölmediğini görmek, rüya sahibinin uğraşmak zorunda olduğu büyük sorunları temsil etmektedir. Rüyada zehirli bir yılanın kişiyi soktuğunu görmesi, çevredeki kötü niyetli kişiler nedeniyle zarar görmeye yorumlanmaktadır. Yılanın kafasını kesmek ve yine de ölmediğini görmek, düşmana tamamen engel olunamasa da onun güç kaybetmesinin sağlanacağı anlaşılmaktadır.

Rüyada Yılanın Kafasını Kesmek

Rüyada İki Başlı Yılanın Kafasını Kesmek

Rüyada zehirli ya da zararlı hayvanların görüldüğü yetmezmiş gibi bazen bilimkurgu içeriğine benzer rüyalar görülmektedir. İki başlı yılan görmek bunlardan bir tanesidir. Rüyada iki başlı yılanın kafasını kesmek ise iki ayrı sorundan en az birinden kurtulmaya yorumlanmaktadır. Ancak iki başlı yılan, rüya sahibinin çevresinde sanılandan daha tehlikeli kişi ya da kişilerin olduğunu göstermektedir. Neticede yılanın kafasını kesmek, yaklaşan tehlike ya da sorun her ne ise onu kişinin kendisinden uzaklaştıracağına tabir edilmektedir.

Tek Yorum

  1. Emrah Emrah

    Ben rüyamda bir yılanı parçalara böldüm ama ölmedi kafası koptu ve başkasını peşledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir